Warszawa, 2 sierpnia 2018 r. – Canon zaprezentował najnowszą gamę drukarek atramentowych z serii PIXMA oraz inteligentne skanery CanoScan. Wśród najnowszych urządzeń jest PIXMA TS9550 – pierwsza seria drukarek atramentowych typu All-In-One umożliwiająca druk w formacie A3. Prezentowane drukarki i skanery to wysokiej klasy funkcjonalne urządzenia odpowiadające na potrzeby użytkowników domowych, pracowników niewielkich biur, ale także kreatywnych środowisk twórczych. Nowe drukarki Canon PIXMA oraz skanery CanoScan to inteligentne, wydajne i szybkie urządzenia przeznaczone do użytku domowego oraz niewielkich biur.

Drukarki atramentowe Canon PIXMA

Seria Canon PIXMA TS9550

Seria Canon PIXMA TS9550 Series to kompaktowe urządzenia atramentowe typu All-In-One, umożliwiające drukowanie wysokiej jakości obrazów w formacie A3. Wysoka jakość druku i powtarzalność kolorystyczna to zasługa opatentowanej przez Canon technologii głowic FINE z 5 oddzielnymi atramentami, które nadają wydrukom bogatą gradację kolorów i niemal 100-letnią1 trwałość zdjęć.

Drukarki z tej serii doskonale sprawdzą się w warunkach domowych oraz niewielkich biurach. Dzięki rozbudowanym funkcjom, łatwej integracji ze smartfonem oraz opcjom łączności bezprzewodowej Wi-Fi, procesy drukowania, skanowania i kopiowania są jeszcze bardziej intuicyjne. Dodatkowo urządzenia są kompatybilne z funkcją AirPrint (urządzenia z iOS) oraz Mopria (urządzenia z Androidem) do bezpośredniego drukowania z urządzeń mobilnych, a niektóre funkcje mogą być aktywowane za pomocą poleceń głosowych przekazywanych za pośrednictwem urządzeń zgodnych z asystentem Amazon Alexa.

Konstrukcja urządzeń jest smukła i elegancka. To zasługa m.in. nowoczesnego, intuicyjnego ekranu dotykowego o przekątnej 10,8 cm, za pomocą którego możemy bezpośrednio składać np. niewielkie broszury. Nowe urządzenia są również wielozadaniowe – to dzięki opcji dwustronnego podawania papieru oraz automatycznemu podajnikowi dokumentów na 20 arkuszy3.

Modele serii PIXMA TS9550 będą dostępne w kolorze białym (PIXMA TS9551C), który doskonale wpisuje się w gusta entuzjastów nowoczesnego designu, oraz w klasycznej, eleganckiej czarnej wersji (PIXMA TS9550) – uniwersalnie dopasowującej się do wnętrz zarówno biznesowych, jak i domowych.

Seria Canon PIXMA TS8250

Seria urządzeń PIXMA TS8250 Series to stylowe drukarki typu All-In-One zaprojektowane z myślą o zastosowaniach domowych i biurowych. Umożliwiają druk wysokiej jakości zdjęć, a wyposażenie w 6 atramentów – w tym kolor Photo Blue – oraz bezproblemową łączność bezprzewodową pozwala dodatkowo na szybkie drukowanie wysokiej jakości obrazów w formacie A4 bez marginesów.

Kompaktowe urządzenia z tej serii dają zaawansowane opcje łączności z PIXMA Cloud Link dzięki aplikacji Canon PRINT (na urządzenia z systemem iOS i Android). Urządzenia współpracują także z Amazon Alexa, dzięki czemu możemy drukować m.in. kolorowe arkusze, puzle czy szablony po wydaniu polecenia głosowego. Amazon Alexa może również przekazywać aktualizacje związane ze statusem drukarki czy poziomem atramentu.

Urządzenia serii PIXMA TS8250 drukują z prędkością do 15 (czarno-białe) i 10 (kolorowe) obrazów na minutę, a także fotografie w formacie 4×6 cala bez marginesów – wszystko w ciągu zaledwie kilku sekund. Drukarki posiadają także praktyczną opcję dwustronnego podawania papieru oraz możliwość instalacji ekonomicznych wkładów z atramentem w rozmiarach XL oraz XXL2, dzięki którym można obniżyć koszty codziennej eksploatacji urządzenia.

Ekran dotykowy o przekątnej 10,8 cm oraz wielofunkcyjny podajnik papieru to ukłon w stronę wymagających i kreatywnych użytkowników. Urządzenia serii PIXMA TS8250 dają możliwość drukowania np. spersonalizowanych naklejek na paznokcie, które można wykonać dzięki specjalnej aplikacji na urządzenia mobilne z system iOS i Android (aplikacja dostępna od końca listopada 2018 r.)

Seria Canon PIXMA TS6250

Seria kompaktowych urządzeń typu All-In-One – PIXMA TS6250 Series – to idealne rozwiązanie do zastosowań domowych. Drukarki pozwalają na wierne odwzorowanie szczegółów na fotografiach, a dzięki specjalnemu, czarnemu atramentowi pigmentowemu drukują wyraźny tekst na dokumentach. Łączność Wi-Fi w połączeniu z bezpłatną aplikacją Canon PRINT (na iOS i Android) umożliwia sterowanie drukarką za pomocą inteligentnych urządzeń mobilnych i daje dostęp do popularnych usług chmurowych dzięki PIXMA Cloud Link4.

Intuicyjna obsługa za pomocą ekranu dotykowego o przekątnej 7,5 cm sprawia, że urządzenia serii PIXMA TS6250 pozwalają wykonywać wszystkie zadania druku i skanowania zaledwie w kilka sekund. 5 oddzielnych atramentów, funkcja automatycznego druku dwustronnego oraz możliwość drukowania fotografii bez marginesów w formacie do A4 to funkcje, które sprawdzą się w przypadku zarówno użytkowników domowych, jak i pracy niewielkich biur.

Canon PIXMA MG3650S

PIXMA MG3650S to kompaktowe urządzenie typu All-In-One do użytku domowego, oferujące łączność bezprzewodową z inteligentnymi urządzeniami oraz platformami chmurowymi. Umożliwia szybki druk, kopiowanie oraz skanowanie dokumentów w wysokiej jakości. W celu zwiększenia efektywności i usprawnienia obsługi, PIXMA MG3650S ma możliwość instalacji wydajnych tuszów XL oraz obsługuje funkcję automatycznego druku dwustronnego, co pozwoli generować realne oszczędności w zużyciu papieru oraz przyczynia się do redukcji emisji szkodliwych związków.

Seria Canon PIXMA TR4550

Te niewielkich rozmiarów stylowe drukarki wielofunkcyjne, dzięki automatycznemu podajnikowi ADF na 20 arkuszy, pozwalają skanować, kopiować oraz przesyłać wielostronicowe dokumenty. Wysoka wydajność oraz opcje łączności sprawiają, że ta seria drukarek stanowi doskonałe rozwiązanie dla biur domowych, niezależnie od charakteru ich działalności. Urządzenia współdziałają z Amazon Alexa, umożliwiając głosowe wydawanie poleceń drukowania np. list kontrolnych czy szablonów, ale także pozwalają sprawdzić poziom atramentu czy status drukarki.

Dzięki aplikacji Canon PRINT możemy drukować, skanować oraz kopiować bez konieczności uruchamiania komputera – wystarczy smartfon. Alternatywnym rozwiązaniem łączności dla drukarek z tej serii może być użycie AirPrint (iOS) lub Mopria (Android), zaś w sytuacji braku dostępu do Internetu – drukowanie w dalszym ciągu jest możliwe dzięki funkcji Wireless Direct. Dostęp do rozwiązań chmurowych pozwala skanować dokumenty m.in. do Google Drive i Dropboxa za pośrednictwem PIXMA Cloud Link. Opcja kopiowania dowodów osobistych umożliwia obustronne skanowanie i kopiowanie dokumentu na tej samej stronie, przez co oszczędzamy czas i materiały eksploatacyjne.

Skanery płaskie CanoScan

Canon CanoScan LiDE 400

Urządzenie CanoScan LiDE 400 to niewielkich rozmiarów szybki skaner o znakomitych parametrach pracy w wysokiej rozdzielczości. Urządzenie jest wyposażone w złącze zasilające USB Typu C i daje możliwość ustawienia pionowego. CanoScan LiDE 400 może skanować obrazy w rozdzielczości do 4800×4800 dpi, dzięki czemu pozwala przetwarzać zdjęcia oraz dokumenty w wysokiej rozdzielczości.

Nowy skaner jest bardzo szybki – wystarczy zaledwie 8 sekund do wykonania kolorowego skanu A4 w 300 dpi. Dodatkowo, skanowanie złożonych publikacji, takich jak książki, magazyny czy okresowe sprawozdania nie jest już żadnym problemem – umocowana na dwóch zawiasach pokrywa Z-lid (21 mm) pozwala bez trudu skanować książki, czasopisma i inne złożone materiały. Łącząc funkcje automatycznego wykrywania dokumentów, Document Fix, Auto Photo Fix5 oraz technologię Canon LiDE, nowe skanery w niemal automatyczny sposób dobierają właściwe ustawienia pracy, maksymalnie upraszczając codzienne procesy skanowania.

Canon CanoScan LiDE 300

Eleganckie, kompaktowe urządzenie CanoScan LiDE 300 to niewielki i lekki skaner płaski A4 wyposażony w przyciski EZ – znakomite rozwiązanie dla użytkowników domowych i pracowników małych biur.

CanoScan LiDE 300 umożliwia skanowanie w wysokiej jakości i rozdzielczości do 2400×4800 dpi, a proces skanowania obrazu zajmuje zaledwie kilka sekund (skanowanie dokumentu w formacie A4 300 dpi trwa zaledwie 10 s). Nowe skanery są kompaktowe, dzięki czemu można je bezproblemowo przenosić do różnych pomieszczeń w domu lub w biurze – brak konieczności podłączania dodatkowego kabla sprawia, że skaner wystarczy podłączyć do komputera PC lub laptopa za pośrednictwem USB.

Cztery przyciski EZ ułatwiają skanowanie do formatu PDF lub bezpośrednio do pliku poczty e-mail, także z możliwością kopiowania czy uruchamiania funkcji Auto Scan za pomocą jednego przycisku. Funkcje Auto Document Fix i Auto Photo Fix5 umożliwiają natychmiastowe rozpoznanie formatu i jakości materiału, skracając czas potrzebny na obsługę samego urządzenia.

Drukarki Canon PIXMA TS8250, PIXMA TS6250, PIXMA MG3650S, PIXMA TR4550 oraz skanery CanoScan LiDE 400 i CanoScan LiDE 300 będą dostępne w sprzedaży od września 2018 r. Drukarki serii Canon PIXMA TS9550 pojawią się w sprzedaży w listopadzie 2018 r.

 

 

 

 

1 Informacja na podstawie szybkich testów, przeprowadzonych przez Canon w ciemnych pomieszczeniach, w warunkach kontrolowanej temperatury, wilgotności oraz stanu powietrza, stanowiących symulację albumu z plastikowymi kieszeniami na zdjęcia. Canon nie może zagwarantować trwałości wydruku; wyniki mogą różnić się w zależności od drukowanego elementu, czasu schnięcia, warunków ekspozycji/przechowywania oraz czynników środowiskowych.

2 Z zastrzeżeniem dostępności w poszczególnych regionach

3 Tylko formaty A4/LTR/LGL

4 Opcja skanowania do chmury oraz plików poczty elektronicznej jest dostępna jedynie dla użytkowników stosujących oryginalne atramenty Canon

5 Wyłącznie w wersji z Windows