Kserokopiarka jest bardzo wygodnym i niezwykle pomocnym urządzeniem. Korzystamy z niej w domu i biurze. Trudno sobie wyobrazić pracę bez tego sprzętu. Aby jednak działał bezawaryjnie musimy o nie ciągle dbać, regularnie poddawać konserwacji oraz serwisować w sprawdzonym serwisie w przypadku awarii. Pamiętajmy, że oryginalny toner w urządzeniu sprawia, że pracuje ono wydajnie i niezawodnie.

Jak dbać o kserokopiarkę?

Kserokopiarka znajduje zastosowanie w praktycznie wszystkich firmach, instytucjach i wielu polskich domach. Jest urządzeniem wręcz niezbędnym, ponieważ bez niego niemożliwe byłoby wykonywanie większości prac biurowych – drukowania, kopiowania, skanowania, itp. Niewłaściwe użytkowanie może sprawić, że ulegnie awarii, co utrudnia lub uniemożliwia drukowanie dokumentów. Producenci urządzeń dołączają zawsze instrukcję obsługi, w której są wytyczne co do ich użytkowania. Instrukcje można też znaleźć w Internecie. Często jednak o niej zapominamy i sięgamy tylko w celu sprawdzenia gwarancji w przypadku usterki, co jest ogromnym błędem. Jak więc dbać o kserokopiarkę, by służyła nam bezawaryjnie przez długi czas?

Pierwsza sprawa to czystość i pielęgnacja urządzenia. Jeśli jest intensywnie użytkowane, powinniśmy nie tylko przecierać je z kurzu i brudu, ale zadbać, by zawsze było ustawione jak najdalej od źródeł zanieczyszczeń. Niedopuszczalne jest zalanie płynem, więc powinniśmy zwracać na ten element szczególną uwagę. Toner oraz inne części eksploatacyjne wymagają regularnej wymiany. Dzięki temu kserokopiarka będzie pracowała wydajnie i niezawodnie. Jeśli stosujemy zamienniki oryginalnych tonerów, warto wybrać te rekomendowane przez specjalistów od danego urządzenia. Często stosujemy kiepskiej jakości zamienniki z czystej oszczędności, co w efekcie jest nieopłacalne.

Jak serwisować i konserwować kserokopiarkę?

Każdy sprzęt, tym bardziej elektroniczny, ma prawo ulec awarii. Jednak zawsze możemy sprawić, że np. kserokopiarka przetrwa bezawaryjnie nawet kilka lat. Podstawą jest wykonywanie regularnych przeglądów i konserwacji oraz serwisowanie kserokopiarki, które oferuje m.in. firma NEW TECHNOLOGY POLAND Sp. z o.o. Regularne przeglądy pozwolą zaburzenia w działaniu urządzenia, zanim wywołają widoczną usterkę. Kolejną sprawą jest konserwacja, polegająca dokładnym jego wyczyszczeniu oraz renowacji rolek, a także pozostałych części eksploatacyjnych. Serwisant sprawdzi prawidłowość działania kserokopiarki i wymieni zużyte elementy. Po tego typu zabiegach sprzęt będzie jeszcze lepiej się spisywał, poprawi się jakość i wydajność wydruków.