Kserokopiarka jest niezbędnym urządzeniem w każdej firmie i większości domów. Trudno sobie wyobrazić pracę bez tego sprzętu. Wykonuje niekiedy tysiące kopii dokumentów. Warto kupić produkt najlepszej jakości, by działał bez zarzutów i nie wyeksploatował się zbyt wcześnie. Powinniśmy używać oryginalnych tonerów i dobrej jakości papieru do drukowania. Warto stosować się do zaleceń producenta.  

Najczęstsze usterki i sposoby naprawy kserokopiarek

Kserokopiarka jest bardzo wygodnym i niezwykle przydatnym urządzeniem w biurze i w domu. Nie sposób sobie wyobrazić pracę bez tego sprzętu. Jeśli ulegnie awarii, pojawia się ogromny problem z wydrukami. Dobrze mieć zaufaną firmę, która naprawi kserokopiarkę, szybko i skutecznie, dzięki czemu będzie działała przez długi czas bezproblemową. Warto wiedzieć, jakie zdarzają się usterki, by im zapobiegać. Nieprawidłowe drukowanie nie zawsze jest winą tonera. Często problem pojawia się po wybraniu błędnych ustawień. Używajmy odpowiedniej jakości i grubości papier, żeby efekt był zadowalający. Jeśli urządzenie głośno pracuje, musimy jak najszybciej zgłosić się do firmy new-tec.pl, ponieważ niepokojące dźwięki są sygnałem, że dzieje się coś złego. Serwisant  usunie zabrudzenia lub drobną usterkę, zapobiegając poważnej awarii. Kolejną usterką, jaka pojawia się zazwyczaj, to zaprzestanie drukowania. Nigdy nie wiemy, jaka jest tego przyczyna, więc skontaktujmy się z punktem napraw.

Dlaczego kserokopiarki się ulegają awariom?

Jeśli kupimy tani sprzęt, będzie z całą pewnością gorszej jakości od markowego. Drugą bardzo ważną kwestią jest właściwa eksploatacja. Używanie zamienników tuszy czy tonerów i taniego papieru, nieprzystosowanego do kserokopiarek, często staje się przyczyną pojawiania się usterek. Nie zawsze oszczędzanie jest opłacalne. Inne powody to: nieodpowiednie podłączenie urządzenia, intensywna eksploatacja, zanieczyszczenia, nieprawidłowa instalacja sterownika, niedbałość, zła obsługa, zbyt intensywnie użytkowanie.