Firma Canon Europe zaprezentowała cztery urządzenia z najnowszej serii atramentowych ploterów wielkoformatowych imagePROGRAF PRO. Modele imagePROGRAF PRO-2000 i imagePROGRAF PRO-4000 zaprojektowano z myślą o druku najwyższej jakości grafiki artystycznej i fotografii. Z kolei urządzenia imagePROGRAF PRO-4000S i imagePROGRAF PRO-6000S zapewniają szybkość i niezawodność pracy przy produkcji plakatów, bannerów i wydruków na płótnie w dużych nakładach, które są charakterystyczne dla dostawców usług druku.

Doskonała jakość dla profesjonalistów
Stworzone, aby dostarczać wydruki doskonałej jakość, 12-kolorowe urządzenia PRO-2000 i PRO-4000 zapewniają wyjątkową wierność odwzorowania detali, w szczególności w przypadku fotografii wykonanych lustrzankami serii Canon EOS. Unikatowa technologia wejścia-wyjścia oraz funkcja Crystal-fidelity daje pewność, że zdjęcia zrobione lustrzankami Canon EOS zachowają maksymalną precyzję podczas druku. Nowe modele PRO-2000 i PRO-400 dostępne są w dwóch konfiguracjach ? 24- i 44-calowej ? i wyróżniają się atrakcyjnym designem z charakterystyczną czerwoną linią na obudowie, która symbolizuje komplementarność oferty profesjonalnych rozwiązań Canon ? od zaawansowanych lustrzanek aż po plotery. Urządzenia wyposażono także w nowy 12-kolorowy zestaw atramentów LUCIA PRO uzupełniony o bezbarwny tusz Chroma Optimizer ? rozwiązanie, które zapewnia doskonałe odwzorowanie kolorystyczne przy reprodukcji zdjęć i druku grafiki artystycznej, zwłaszcza na papierach błyszczących.

image1_tcm125-1380320

Mathew Faulkner, European Marketing Manager w dziale rozwiązań wielkoformatowych, Canon Europe powiedział: ?W firmie Canon rozumiemy, jak ważne dla profesjonalnych użytkowników są jakość szczegółów i precyzja w odwzorowaniu kolorów. Obecne aparaty fotograficzne oferują bardzo wysoką rozdzielczość, co w połączeniu z profesjonalnym oprogramowaniem graficznym i odpowiednim urządzeniem drukującym pozwala uzyskać niezwykle precyzyjne reprodukcje. Najnowsze rozwiązania technologiczne, zastosowane w nowych modelach PRO-2000 i PRO-4000 nie tylko zapewniają wysoką zgodność barwną, ale sprawiają, że te plotery doskonale nadają się do zastosowania w małych biurach, pracowniach artystycznych czy wewnętrznych działach projektowych?.

Wysoka wydajność dla dostawców usług druku
Dostępne także w dwóch konfiguracjach, 44- i 60-calowe plotery PRO-4000S i PRO-6000S to ergonomiczne i kompaktowe urządzenia do zastosowań graficznych, reklamowych i kreatywnych. Zastosowanie nowego systemu przetwarzania obrazu L-COA PRO umożliwia ploterom przetwarzanie dużych nakładów dokumentów i fotografii, a także pozwala drukować wysokiej jakości plakaty i bannery z dwukrotnie wyższą prędkością ? w porównaniu do 8-kolorowych modeli imagePROGRAF. Dodatkowo nowe drukarki zajmują niewielką przestrzeń oraz posiadają rozbudowane opcje łączności (Wi-Fi) dla zapewnienia optymalnej efektywności w dynamicznych środowiskach biurowych.

Mathew Faulkner dodaje: ?Zarówno dostawcy usług druku, jak i wewnętrzne działy reprograficzne w firmach z branży detalicznej czy edukacyjnej wymagają coraz większej efektywności produkcyjnej i elastyczności w zakresie wydruków dostępnych na żądanie. Tendencje rynkowe wskazujące zapotrzebowanie na coraz lepszej jakości wydruki są równie silne, co potrzeba korzystania z intuicyjnych urządzeń, szybkich w działaniu, wydajnych i niezawodnych, także przy obsłudze wysokich nakładów. Plotery PRO-4000S i PRO-6000S odpowiadają na te potrzeby i zapewniają niezawodność, szybkość i wyrazistość kolorystyczną zarówno w punktach usługowych, jak i wewnętrznych oddziałach w firmach.?

Dla zapewnienia wyższej wydajności pracy w trybie ciągłym, wszystkie nowe urządzenia zostały wyposażone w podwójny podajnik papieru z roli (jako opcja lub w standardzie, w zależności od modelu) oraz kosz, a dodatkowe wejście USB pozwala szybko i łatwo wydrukować prace bezpośrednio z pamięci zewnętrznej. Nowa seria imagePROGRAF PRO posiada także nową, precyzyjną 1,28-calową głowicę drukującą oraz pojemne zbiorniki z atramentem.

Najnowsze urządzenia serii imagePROGRAF trafią do sprzedaży w Europie w połowie 2016 roku. Wybrane modele z nowej serii będzie można także zobaczyć na stoisku Canon (stoisko F100-F120) podczas targów FESPA Digital 2016 w dniach 8-11 marca.