Firma Canon zaprezentowała nową serię urządzeń wielofunkcyjnych imageRUNNER ADVANCE C5500. Linia ta składa się z pięciu kolorowych modeli A3 ? imageRUNNER ADVANCE C5535, C5535i, C5540i, C5550i i C5560i ? które, wykorzystując systemy obiegu dokumentów i intuicyjną obsługę, pomagają zwiększać produktywność i ograniczać koszty związane z drukiem w nowoczesnych środowiskach biurowych. Premierowe produkty posiadają wspólną platformę programistyczną, co przekłada się na zwiększenie użyteczności i większą funkcjonalność w zakresie zarządzania drukiem.

Łatwiejsza obsługa
Nowe urządzenia zostały wyposażone z duży, ekran dotykowy o wysokiej czułości, którego ustawienia można dopasować do potrzeb konkretnych użytkowników czy wymogów prowadzonej działalności biznesowej. Interfejs użytkownika i zaawansowane możliwości personalizacji urządzenia będą takie same we wszystkich kolejnych modelach serii imageRUNNER ADVANCE. Dzięki temu obsługa urządzeń dostępnych w ramach firmowej floty będzie łatwiejsza i lepiej dopasowana do potrzeb użytkowników.

image_tcm125-1447612

Zwrot z inwestycji
Modele z serii imageRUNNER ADVANCE C5500 wyróżniają się najbardziej rozbudowanymi możliwościami w tej klasie urządzeń i pozwalają zwiększyć wydajność organizacji. Oprogramowanie Universal Login Manager łączy kontrolę dostępu do określonych funkcji i autoryzację użytkownika ze szczegółowym raportowaniem dot. druku. Pozwala to znacząco ograniczyć koszy związane z produkcją firmowych dokumentów. Nowe urządzenia mogą także zostać zintegrowane z opcjonalnym oprogramowaniem Canon uniFLOW, czyli skalowalnym rozwiązaniem do zarządzania flotą urządzeń, drukowaniem, ale także z rozwiązaniami wspierającym skanowanie.

Płynna integracja z aplikacjami biznesowymi czy chmurą sprawia, że seria imageRUNNER ADVANCE C5500 dopasowuje się do istniejących procesów i standardów oraz pracy mobilnej.

Bezproblemowe, inteligentne, cyfrowe
Efektywne zarządzanie informacjami i dokumentami w firmach staje się coraz ważniejsze, dlatego urządzenia z serii imageRUNNER ADVANCE C5500 zostały zaprojektowane z myślą o wspieraniu procesu cyfryzacji. Nowe drukarki wielofunkcyjne łączą szybkie skanowanie z możliwością zapisu cyfrowych dokumentów do popularnych formatów, takich jak PDF (z możliwością przeszukiwania), Microsoft? Word czy Microsoft? PowerPoint. Jednoprzebiegowy, dwustronny podajnik dokumentów o pojemności do 150 arkuszy zapewnia szybkie przetworzenie plików i ich cyfryzację nawet w środowiskach biznesowych o największym obłożeniu.

Doświadczenie firmy Canon w zakresie tworzenia technologii optycznych, wykorzystywanych w sprzęcie foto?wideo zapewnia wysoką jakość obrazu. Technologia V? (Vivid & Vibrant) oferuje wierną reprodukcję kolorów na szerokiej gamie mediów, nawet przy wyższych nakładach. Dodatkowo dzięki szerokim możliwościom finiszingu dokumenty będą spełniać najwyższe standardy.

Dan Woodstock, Project Manager, Canon Europe komentuje: ?Seria imageRUNNER ADVANCE C5500 została zaprojektowana z myślą o zapewnieniu szybkiego zwrotu z inwestycji. Jest to możliwe dzięki ograniczeniu do minimum konieczności serwisowania i obsługi przy jedoczesnym zwiększeniu produktywności. Prawdziwa wartość druku w środowiskach biznesowych oznacza możliwość intuicyjnego tworzenia, zarządzania i swobodnego przepływu dokumentów i informacji w ramach organizacji. Nowa seria urządzeń wprowadza wspólną platformę programistyczną, która pozwoli ograniczyć wewnętrzne procesy administracyjne, czas i nakład pracy, a także zapewni użytkownikom dostęp do cyfrowych technologii i rozwiązań, jakich potrzebują, by pracować jeszcze wydajniej?.

Wydajne rozwiązania
Podajnik o pojemności do 6350 arkuszy pozwala wydłużyć czas pracy na jednym ładowaniu papieru, a dzięki powiadomieniom dotyczącym statusu można na bieżąco monitorować pracę urządzenia. Modele z najnowszej serii imageRUNNER ADVANCE wyposażono także w technologię, pozwalającą na automatyczną aktualizację oprogramowania, aby zapewnić stałą optymalizację wydajności. Dodatkowo, narzędzia do zarządzania flotą pozwalają na scentralizowaną kontrolę wszystkich drukarek w firmie, ułatwiają aktualizacje oraz umożliwiają zdalne wyłączenie nieaktywnych urządzeń. Odczyty liczników mogą być dokonywane zdalnie, możliwe jest także zarządzanie książkami adresowymi i sterownikiem drukarki. W połączeniu z usługami zarządzania drukiem Canon można na bieżąco optymalizować dostępną infrastrukturę druku i związane z nią procesy biznesowe, co przekłada się na obniżenie kosztów oraz zwiększenie produktywności pracy.

Urządzenia z serii imageRUNNER ADVANCE C5500 będą dostępne w Europie od 1 września 2016 r.

Więcej informacji o nowych produktach dostępnych jest na stronie Canon poświęconej serii imageRUNNER ADVANCE C5500.

Kluczowe cechy:

imageRUNNER ADVANCE C5535

 • 35 str./min
 • Pokrywa oryginałów
 • UFRII

 

imageRUNNER ADVANCE C5535i

 • 35 str./min
 • Jednoprzebiegowy, dwustronny automatyczny podajnik dokumentów
 • UFRII, PCL i PS

 

imageRUNNER ADVANCE C5540i

 • 40 str./min
 • Single pass DADF
 • UFRII, PCL i PS

 

imageRUNNER ADVANCE C5550i

 • 50 str./min
 • Jednoprzebiegowy, dwustronny automatyczny podajnik dokumentów
 • UFRII, PCL i PS

imageRUNNER ADVANCE C5560i

 • 60 str./min
 • Jednoprzebiegowy, dwustronny automatyczny podajnik dokumentów
 • UFRII, PCL i PS